Glābšanas salmiņš

Glābšanas salmiņš

Glābšanas salmiņš

Bībeles lasījums /Lūkas 9, 37–43a/

Nākamajā dienā, kad viņi nokāpa no kalna, tiem pretī nāca liels ļaužu pūlis. Un kāds vīrs no pūļa sauca: “Skolotāj, es lūdzu tevi, apskati manu dēlu, viņš man ir vienīgais. Redzi, kāds gars to sagrābj un liek pēkšņi kliegt, un krata viņu līdz putām, un atkāpjas tikai, kad ir to galīgi novārdzinājis. Es esmu lūdzis tavus mācekļus, lai tie garu izdzen, bet viņi to nespēja.” Jēzus atbildēja: “Ak tu neticīgā un samaitātā paaudze! Cik ilgi vēl es pie jums būšu un jūs pacietīšu! Ved šurp savu dēlu!” Viņam nākot, dēmons sāka to plosīt un raustīt. Jēzus apsauca nešķīsto garu un darīja zēnu veselu un atdeva tēvam. Un visi apjuka Dieva varenības priekšā.

 

Bībeles pārdomas

Mīļais Dievs, paldies, ka dzīvē nav nejaušību! Palīdzi man dzīvot ar konkrētu mērķi!

Ko es daru, kad ar mani notiek kas nozīmīgs? Vai es sapulcinu ap sevi veselu pūli? Stāstu visiem par savu prieku vai nelaimi? Kad runa ir par nelaimi, risinājums tādā veidā netiek atrasts. Padomi un pamācības var birt straumēm, bet tiem visbiežāk nav it nekādas vērtības. Jāsaka, priekš kam man ienaidnieki, ja grūtos brīžos ir tādi „draugi”!?

Pirmā doma, saskaroties ar kādu nelaimi vai problēmu ir – kā no tās tikt vaļā? Piemēram, ja man ceļā salūzt automašīna, es meklēju iespēju to nogādāt uz servisu vai salabot pats. Bet, ja esmu noskumis, tad zvanu draugiem, varbūt dodos izklaidēties vai arī palieku raudāt mājās. Tas parasti palīdz, un atkal viss ir labi.

Tad, kad notiek kaut kas slikts, kurā brīdī es meklēju Jēzu? Laikam jau visbiežāk to darām, kad citas iespējas ir izsmeltas. Vai tad, piemēram, bibliotekāre var salabot automašīnai motoru? Taču nē – to vislabāk dara automehāniķis. Labi vēl, ja tie „speciālisti”, pie kuriem mēs nākam savā nelaimē, pasaka, ja viņi nespēj palīdzēt un iesaka, kur meklēt palīdzību.

No kristiešiem bieži sagaida, lai mēs palīdzētu tiem, kuri ir grūtībās – sagaida, lai mēs darītu brīnumus, taču mūsu patiesais uzdevums ir vest šos cilvēkus pie Kristus. Protams, esam aicināti palīdzēt saviem līdzcilvēkiem, cik ir mūsu spēkos.

Mums nav jādodas aplinkus pie Dieva, Kristus ir vienmēr gatavs mūs uzklausīt, mierināt, palīdzēt un dziedināt. Tas, kas Dievam rūp, ir mūsu ticība un paļāvība uz Viņu.

Mēģini šodien meklēt palīdzību pie Kristus!

 

 

Bībeles lasījums no “Bībele Jaunā Tulkojumā”, sadarbībā ar Latvijas Bībeles Biedrību un Olivetree.com.

Dalies: