Nometnes

atklāj savu dabu

NOMETNE “VASARNĪCA”

Pagājušā gada pieprasījums pēc nometnēm mūs iedvesmo dubulto turpināt dubultā!
2019. gada dubult-nometne VASARNĪCA kā arī jauniešu treniņnometne notiks divas reizes! Tā būs iespēja pavadīt laiku kopā dabā, jauniešu bariņā, prom no mājām nedēļas garumā! Tu varēsi piedzīvot, atpūsties, izzināt, priecāties, palīdzēt, darboties, sportot, peldēt, doties pārgājienos, kurināt ugunskuru, dziedāt, kalpot, veidot, gleznot, iegūt jaunus draugus, apgūt jaunas prasmes, un darīt vēl daudz ko citu, kas piestāv vasarai! Vasarnīca nebūs tikai nometne ar pieaugušo dotiem uzdevumiem. Arī tev tiks dota iespēja piedalīties dienas plānošanā, piedzīvot komandas darbu ikdienā, mazliet izkāpt ārpus “komforta zonas”,  lai iepazītu savas stiprās puses un talantus. Mēs kopā iepazīsim uzticēšanos, komandas darbu un to, cik liels spēks ir draudzība un atbalsts otram.

15.-19. jūlijs, dalībnieku vecums 9-11 gadi
22.-26. julijs, dalībnieku vecums 12-14 gadi

“Vasarnīca” ir SavaDaba piedāvātā vasaras nometne. Tā ir vieta un laiks atpūtai un jauniem atklājumiem jauniešu kopienā! Kopā ar jauniešiem, kas izauguši mūsu nometnēs esam radījuši sapņu nometni tev un draugiem! Mēs zinām, ka tev ne īpaši patīk pieaugušo viedokļi un pamācības, bet tu vēlies mācīties no viņu prasmēm. Mēs zinām, ka tu pats vēlies noteikt robežas un zinām, ka nospraustās robežas nav viegli ievērot. Tāpēc esam radījuši nometni, kurā arī tev būs iespēja piedalīties dienas plānošanā, gūt apstiprinājumu izaugsmei un augt kopā ar saviem komandas biedriem.

Mēs kopā izzināsim savu dabu, iepazīsim to ar visām maņām, apgūsim āra dzīves un izdzīvošanas prasmes, dosimies piedzīvojumos, pārgājienos, ekskursijā. Apgūsim dažādas prasmes, radošajās darbnīcās, sporta spēlēs, orientēšanās uzdevumos. Peldēsim, laivosim, šausim ar loku. Piedzīvosim dažādus uzdevumus, kas palīdzēs labāk izprast sevi un vienam otru. Iepazīsim vēsti par visu radīto Bībelē. Caur dažādām aktivitātēm veidosim un stiprināsim komandas saliedētību. Iepazīsim dažādus dzīvesstāstus, lai atklātu vairāk par to ko nozīmē dzīvot saskaņā ar Dieva prātu un visu radīto. Uzzināsim vairāk katrs par sevi, saviem talantiem un to, kādas ir mūsu stiprās un vājās puses, kā varam atbalstīt otru un iegūt paši. Visas nodarbības ar pieaugušo vadītāju atbalstu vadīs brīvprātīgam darbam nometnēs apmācīti jaunieši, kas zina, cik forši ir būt jaunam un ļauties vasaras piedzīvojumiem. Īsāk sakot – tā būs lieliska un vērtīga nedēļa kopā, kurā tu tiksi pieņemts tāds kāds tu esi un botu, krekla vai telefona brendam nebūs nozīmes.

Nometnes dalības maksa 160 eur.  Nometnes dalībnieku skaits 30. 

PIETEIKŠANĀS NOMETNEI “VASARNĪCA”

Pieteikuma anketa 15.-19.jūlija pusaudžu nometnei (9-11 gadi): spied šeit!

Pieteikuma anketa 22.-26.jūlija pusaudžu nometnei (12-14 gadi): spied šeit!

!!! Lūdzu, interesējieties par nometnes līdzfinansēšanas iespējām savā pašvaldībā.

NOMETNE “ES ESMU!”

15.-19. jūlijs, Jauniešu apmācību treniņnometne, dalībnieku vecums 15 – 18 gadi
22.-26. jūlijs, Jauniešu apmācību treniņnometne, dalībnieku vecums 15 – 18 gadi

Jauniešu apmācību treniņnometne “ES ESMU!” tiek organizēta 15-18 gadus veciem jauniešiem, lai mācītos noderīgas prasmes, atpūstos un gūtu personīgas atziņas tālākam dzīves ceļam.

Jaunieši-mācekļi tiks aicināti izzināt savas sirds raksturu. Tas nozīmē, ka jaunietis ne vien atpūtīsies, bet arī saņems pieredzē balstītu apmācību programmu, kā arī brīvprātīgā darba praksi turpat uz vietas nometnē. Jauniešu apmācību treniņnometnē tiks uzņemti tikai 10 jaunieši, lai apmācībās būtu iespējams nodrošināt individuālu pieeju katram. Jaunieši treniņnometnes laikā mācīsies saimnieciski noderīgas prasmes, piedalīsies personības izaugsmes nodarbībās, izvērtēs savu izaugsmi un nospraudīs mērķus katrai dienai. Nometne aicinās iepazīt savas stiprās un vājās puses, komandas biedrus, apgūt prasmes darbam cilvēku labā, izzināt kvalitatīvas un atbildīgas dzīves vērtību pamatus, attīstīs attieksmi un cieņu pret vidi un līdzcilvēkiem. Visas šīs darbības tad arī veicinās katram jaunietim izprast savu unikālo – ES ESMU!

Jauniešu atziņas par ieguvumiem piedaloties iepriekšējo gadu apmācību nometnēs:

  • Radoša, piepildīta nedēļa ar tūlītēju rezultātu un pozitīvu ieguvumu vēl ilgi pēc tam.
  • Jaunas, pozitīvas attiecības ar draugiem, kas stiprina un palīdz.
  • Jauni sasniegumi, saskarsmes prasmju uzlabošana un pārliecība par sevi.
  • Apgūtas jaunas darba prasmes, spēja plānot laiku un apziņa, ka varu vairāk kā sākumā domāju.
  • Iepazīta Bībelē ierakstītos vērtīgas dzīves pamatus. Atbildēti jautājumi par sevi, dzīvi un apkārtējiem.
  • Attīstītas spējas darbam komandā un patstāvīgi, kas noderēs kalpošanā un pirmajā darba vietā.

Nometnes dalības maksa 160 eur. Dalībnieku skaits vienā nometnē 10. 

PIETEIKŠANĀS NOMETNEI “ES ESMU!”

Pieteikuma anketa 15.-19.jūlija jauniešu apmācību treniņnometnei (15-18 gadi) : spied šeit!

Pieteikuma anketa 22.-26.jūlija jauniešu apmācību treniņnometnei (15-18 gadi): spied šeit!

!!! Lūdzu, interesējieties par nometnes līdzfinansēšanas iespējām savā pašvaldībā.

Nometne “Let Go(d)”
Nometne “Man ir prieks dzīvot”
Vadītāju komanda “Jauns sākums”
Nometne “Jauns sākums”

KĀPĒC BDL NOMETNES IR ĪPAŠAS?

Mūsu nometņu mērķis ir iedvesmot bērnus atklāt dzīvi ar Dievu, tāpēc katra nometne ir īpaša kopābūšana, kur viens par otru rūpējas un kopā atklāj un piedzīvo daudz jauna! Šo gadu laikā mūsu nometnes ir iemīlējuši vairāk kā 3600 bērnu Latvijā!

Nometnēs par dalībniekiem rūpējas brīvprātīgo vadītāju komanda, kuri ir apmācīti darbam ar pusaudžiem. Dalībnieki nometnēs dzīvo mūsu pašu iekoptajā NOMETNES VIETĀ BĒRNIEM. Bērni dzīvo nelielās koka mājiņās, istabiņās pa 5 līdz 8 dalībniekiem kopā ar vienu vai diviem vadītājiem. Mūsu nometnes ir īpašas ar to, ka tās piedāvā ne vien interesantu un aizraujošu programmu, bet arī pietiekami daudz laika BŪT KOPĀ AR KATRU NO DALĪBNIEKIEM, draudzēties un rūpēties vienam par otru. Tāpēc Bībeles draugu līgas nometnē tiek uzņemti ne vairāk kā 40 bērni, lai kopā pavadītais laiks būtu īpašs katram no viņiem.

Nometnes programma veidota tā, lai, caur pieredzē balstītiem uzdevumiem un āra aktivitātēm, aktīvām sporta spēlēm, radošām darbnīcām, pārgājieniem un pārsteigumiem, bērni atklātu vērtīgas dzīves pamatus, iepazītu Bībelē paustās vērtības un tās Labo vēsti savai dzīvei. Pusaudžiem patīk IZAICINĀJUMI, bet mēs zinām, ka svarīga ir arī DROŠA VIDE un līdzcilvēku atbalsts, lai turpinātos SEVIS IEPAZĪŠANA un veidotos vērtīga DRAUDZĪBA. Mums rūp, lai dalībnieki nometnē ar prieku izbauda nedēļu ārpus pilsētas, uzdrīkstas draudzēties un apgūst ko jaunu.

AICINAM PIETEIKTIES BRĪVPRĀTĪGOS KALPOŠANAI NOMETNĒ!

Ja jūti aicinājumu pavadīt vienu nedēļu darot labu, kalpojot pusaudžiem un esot līdzās ar savu piemēru, kā arī daloties ar saviem talantiem. Nāc un kalpo par bērnu grupiņas vadītāju nometnē. Tu tiksi aicināts rūpēties par 6 bērniem, būt viņu draugu un uzticamu palīgu visās lietās, kā arī palīdzēt ar saviem talantiem nometnes programmas īstenošanā. Mūsu uzdevums ir uzklausīt un būt kopā, lai kopīgi piedzīvotu Dieva brīnisķo klātbūtni.

Vecāki, kas piesakās kalpot nometnē saņem 100 EUR atlaidi sava bērna dalībai nometnē!

Nometnes kalpotāji pirms nometnes tiekas Komandas veidošanas seminārā (15.-16.06.2019.), iepriekš iepazīst viens otru, nometnes programmu, ir aicināti lūgt par dalībniekiem un nometnes norisi, kā arī palīdz sagatavot nometnes aktivitātes. Dalīties ar to, ko Dievs mums ir devis ir viegli!