Bībeles lasījums /Ebrejiem 13, 1–6/
1 Lai arī turpmāk jūsu vidū ir brāļu mīlestība! 2 Neaizmirstiet viesmīlību! Svešiniekus uzņemdami, daži, pašiem nezinot, ir uzņēmuši eņģeļus. 3 Atcerieties tos, kas cietumā, it kā paši būtu tiem līdzi saistīti, atcerieties arī tos, kas pakļauti ciešanām, jo paši, būdami miesā, esat pakļauti ciešanām. 4 Laulība lai ir pie visiem godā, un laulības gulta lai ir neaptraipīta. Netiklos un laulības apgānītājus Dievs tiesās. 5 Lai jūsu domas ir brīvas no mantkārības, lai jums pietiek ar to, kas jums ir! Pats Dievs taču ir sacījis:
es tevi nekad neatstāšu un nekad nepametīšu, –
6 tā ka mēs varam droši teikt:
Kungs ir mans palīgs,
tādēļ es neizbīšos –
ko gan cilvēks man padarīs?
Bībeles pārdomas
Kad pie tavām durvīm klauvē negaidīts ciemiņš, padomā – varbūt tas ir eņģelis. Bet varbūt gaidīts ciemiņš arī ir eņģelis?
Vēstules beigu daļu autors noslēdz ar praktiskiem padomiem ikdienas dzīvē, kā tas ir arī citās Jaunās Derības vēstulēs. Vispirms viņš aicina uz mīlestību savā starpā, un tad uz viesmīlību. Aicinājums būt viesmīlīgiem pret svešiniekiem nebūt nenozīmē, ka mums savās mājās jāaicina visi pēc kārtas, tomēr, iespējams, ka tas nozīmē, ka laiku pa laikam vajadzētu atvērt sava nama durvis kādam, ko tik labi nepazīstam. Viesmīlību pret svešiniekiem var izrādīt gan ar laipnu skatienu, iedrošinošu teicienu, žestu, kas parāda, ka tu esi gatavs uzņemt kādu, kas ir savādāks kā tu. Mūsdienu sabiedrībā par vērtību uzskata spēju izvēlēties – draugus, kompāniju, dzīvesvietu, darba vietu. Kad nonākam izvēles priekšā, parasti izvēlamies pavadīt laiku ar tiem cilvēkiem, kas mums patīk, ar kuriem mums ir līdzīgas intereses, ar kuriem esam līdzīgā situācijā vai ar ko ir līdzīga pieredze. Šī vēstules daļa aicina pieņemt cilvēkus, kas ir savādāki kā mēs. Tie var būt cilvēki, kas ir citā sociālajā grupā, kam ir citāda garīga pieredze, cits veselības vai ģimenes stāvoklis.
Ja tu nekad neesi bijis cietumā, tad varbūt nevajadzētu noraidīt tos, kas ir bijuši. Lai arī kāds būtu tavs statuss, cieni laulību, un tiem, kas ir laulībā, standarti ir augsti. Arī ekonomiskās atšķirības ir pavisam reālas, tomēr Jaunā Derība te un daudzās citās vietās aicina būt brīviem no naudas mīlestības (5.p.). Viss, kas šeit uzskaitīts, ir reālas lietas, kuras varam arī pārbaudīt – vai darām tā. Lai arī esam tik atšķirīgi, tomēr tam nevajadzētu šķirt mūsu sabiedrību.
Pārdomā savu attieksmi pret visām šeit minētajām lietām. Ko tev vajadzētu mainīt? Ļaujies pārmaiņām!
Bībeles lasījums no “Bībele Jaunā Tulkojumā”, sadarbībā ar Latvijas Bībeles Biedrību un Olivetree.com.