/Efeziešiem 4,25–5,2/
25 Tādēļ, atmetuši melus, runājiet patiesību ikviens ar savu tuvāko, jo mēs esam locekļi viens otram. 26 Dusmojoties neapgrēkojieties! Lai saule nenoriet, jums dusmojoties. 27 Un nedodiet vietu velnam. – 28 Lai zaglis vairs nezog, bet labāk lai pūlas pats savām rokām darīt labu, lai varētu dot tam, kas ir trūkumā. 29 No jūsu mutes lai nenāk nekāda samaitāta runa, bet tikai tas, kas ir derīgs un nepieciešams stiprināšanai, lai būtu par svētību klausītājiem. 30 Un neapbēdiniet Dieva Svēto Garu, ar ko jūs esat apzīmogoti izpirkšanas dienai. 31 Viss rūgtums, niknums, dusmas, klaigas un zaimi no jums lai ir tālu prom līdz ar visu citu ļaunumu. 32 Esiet krietni cits pret citu un žēlsirdīgi, piedodiet viens otram, kā Dievs Kristū ir piedevis jums. 5. 1 Būdami Dieva mīļotie bērni, dariet tāpat kā viņš 2 un dzīvojiet mīlestībā, kā Kristus mūs ir mīlējis un mūsu labā sevi atdevis Dievam par upurdāvanu un jauki smaržojošu ziedojumu.
Bībeles pārdomas
Cilvēks ir domājoša būtne. Vai dažkārt prātuļošana nenodara tam postu? Kungs, palīdzi, lūdzu, mums nenomaldīties un nenovērst skatu no Tevis!
Jau bērnam ir skaidrs, ka pie sarkanās gaismas šķērsot ielu nedrīkst. Tomēr ikdienas steigā katrs no mums ir pārskrējis ielu, skaidri redzot sarkano krāsu luksoforā. Eh, nekas taču nevar notikt, esmu veikls un arī mašīnas nevienas. Tas ir tik parasti.
Kā ir ar citām situācijām, kurās mēs nereti attaisnojam savu aplamo rīcību? „nevainīgie meli” mīļā miera labad, „taisnās dusmas” par netīrajiem traukiem izlietnē, „relaksācija” pēc grūtas darba dienas, ieslēdzot kārtējo asa sižeta trilleri TV3 – ikdienišķas lietas mūsu un mūsu apkārtējo dzīvēs. Nereti grēks mūsu apziņā un arī sabiedrībā tiek apzīmēts kā vājība, intereses vai atpūta. Šķietami labumi, kas nākošajā mirklī nemanāmi veido plaisu starp mani un tevi, mani un Dievu (27.p.).
Pāvils nepieļauj nekādus kompromisus, bet brīdina, ka grēks nevar vienā brīdī kļūt par labumu: melošana, dusmas, zagšana vai lamāšanās (25.-26., 28.-29.p.) visos gadījumos nes sev līdzi postu. Sabojātas attiecības, mīlestības trūkums, atsvešināšanās un neuzticība, īgnums un nespēja priecāties, žēlastības trūkums un mantas kāre, vientulība – vai šādu augļu dēļ ir vērts „zaudēt sauli” un dzīvot tumsā (26.-27.p.)?
Mēs dzīvojam pasaulē, kur viegli apmānīt sevi, tāpēc ir svarīgi apzināt savu pilsonību (30.p.) un saprast, kas tu esi, kam tu esi aicināts un kas ir tavas dzīves vērtība. Pāvils palīdz mums izšķirties un atgādina, kāpēc ir vērts izvēlēties Mīlestības ceļu (32.,1.-2.p.).
Kādas ir tavas vājības? Kam ir vērtība tavā dzīvē? Kam tu šodien esi aicināts?
Bībeles lasījums no “Bībele Jaunā Tulkojumā”, sadarbībā ar Latvijas Bībeles Biedrību un Olivetree.com.