Bībeles lielais izaicinājums

NO PAAUDZES PAAUZDEI

Bībeles Lielais Izaicinājums ir palīgmateriāls Bībeles lasīšanai bērniem kopā ar vecākiem un skolotājiem. Grāmata izmantojama arī Svētdienas skolās, ticības mācības stundās u.c., kam ir izstrādāti īpaši palīgmateriāli.

Kādreiz viss sākās ar diviem vecākiem, kuri uzdeva sev jautājumu: “Kuri stāsti no Bībeles mums ir noteikti jāpaspēj pastāstīt mūsu bērniem?” Tā radās “Svarīgākie 100” (Essential 100) lasīšanas plāns un vēlāk – dažādi uz tā balstītie materiāli. Viens no tiem ir “lielais izaicinājums” – bērniem un vecākiem domāta grāmata, kura palīdzēs viņiem kopā paveikt šo ceļojumu no stāsta par radīšanu līdz pravietojumam par jauno radību.

Tas ir piedzīvojums, kurā bērniem ir nepieciešama pieaugušā klātbūtne, vēlēšanās dzirdēt un jautāt kopā, lasīt un runāt radoši. Izaicinājums ir tiešām liels, jo, lasot katru dienu, paies daži mēneši, līdz ceļojums būs galā.

Lai šie vārdi, ko es tev šodien pavēlu, ir tev sirdī.
Piekodini tos saviem bērniem, runā uz tiem…

— 5.Mozus 6:6-7

Svētie Raksti nav tas pats, kas grāmata “100 padomi pareizai dzīvei”. Tajos, protams, var atrast ļoti  konkrētas Dieva pavēles, bet vienlaikus Bībele uzdod mums pašiem daudz jautājumu.  Tādēļ jautājumi ir jāuzdod – gan sev, gan citiem. Kopā lasot “Bībeles lielo izaicinājumu”, galvenie jautātāji ir bērni.  Svarīgi atcerēties, ka nepareizo, “muļķīgo” jautājumu tiešām nav.

Vēl viena svarīga “izaicinājums” īpašība ir tā, ka tā nav bērnu Bībele ar adaptētiem tekstiem – mērķis ir sastapt tos vārdus, kuri tiešām Bībelē ir rakstīti. Tiem, kas sāks lasīt “Bībeles lielo izaicinājumu” arī pati Bībele būs jātur pa rokai. “Bībeles lielā izaicinājuma” posmi ietver arī darbošanos un arī aicinājumu sasaistīt lasīto ar ikdienas dzīves notikumiem un novērojumiem.

Bībeles lielais izaicinājums ir palīgs, uzsākot Bībeles lasīšanu.

Grāmatu variet iegādāties Latvijas Bībeles biedrībā, kristīgajā grāmatnīcā Amnis un Jāņa Rozes grāmatnīcās.