Loading Events

« Visi Events

  • This event has passed.

Rekolekcijas kalpotājiem

26/05/2018 @ 17:00 - 27/05/2018 @ 18:00

Sv.Jāzepa klosteris Drustu iela 36a
Rīga,
Ziedojums: EUR30
Raksti mums
Apraksts

KLUSUMS. TRĪSVIENĪBA. ATTIECĪBAS.

Aicinam Tevi uz īpašām rekolekcijām kalpotājiem. Šoreiz kopā ar mācītāju Eliju Godiņu tuvosimies Dievam klusumā un radoši apcerēsim Trīsvienību kā visu attiecību sākumu! Uz rekolekcijām aicināts ikviens kalpotājs, kurš vēlas būt Dieva tuvumā, atpūsties un piedzīvot atjaunošanos Dievā.

PIETEIKŠANĀS – https://goo.gl/forms/oIBzI52bu5bxplF83

REKOLEKCIJU PROGRAMMA

Sestdiena

17:00 Ierašanās

18.00  Sv.Mise Sv. Jāzepa klosterī (iespēja apmeklēt ikvienam neatkarīgi no konfesionālās piederības. Sakramenta laikā, ja nepiederat Katoļu baznīcai, jums ir iespēja saņemt svētību)

19.00 Vakariņas

21.00 Izvērtes lūgšana. Klusā laika sākums

Svētdiena

8.30  Brokastis

9.30  Klusuma lūgšana

10.45  Klusuma stāsts

12.00 Radošais klusums

13.15  Pusdienas

14.00  Klusais laiks

15.00 Atjaunošanās klusumā

16.00 Klusums un pateicība

17.00 Mājupceļš

Kas ir rekolekcijas?

Rekolekcija (lat. ‘iekšēja sakopošanās’) ir uzmanības vēršana uz Dieva klātbūni dvēselē, kad prāts atrauj sevi no ārējām un zemes lietām, lai pievērstos Dievam un dievišķām lietām. Tā ir tiekšanās uz iekšēju vienatni, kad dvēsele ir viena kopā ar Dievu.

Rekolekciju laikā Tu, atrodoties projām no saviem ikdienas darbiem un gaitām, tiksi aicināts/a  pievērsties savai garīgajai dzīvei, tās sakārtošanai. Šādai praksei, kad cilvēks uz laiku atsakās no saviem ikdienas pienākumiem, ir senas saknes. Jēzus devās nomaļā vietā, tuksnesī vai pavadīja nakti lūgšanā, tas ir piemērs, uz kura pamata kristīgajā tradīcijā veidojās turpmākā rekolekciju prakse.  Šāda prakse ir ļoti nepieciešama, lai tu spētu veikt Kristus doto pavēli: „Ejiet un sludiniet!” un darītu to pilnīgā vienotībā ar Svēto Garu.

Bībeles draugu līgas organizētās rekolekcijas kalpotājiem ir ielūgums apstāties 24 stundas mēnesī, veltīt laiku savai dvēselei un Dievam. Tas ir aicinājums atkal sajust pašam sevi un iepazīt Dievišķo dzirksti sevī, pulēt, lai tā mirdz ar Dieva dotu Gaismu. Tās mudinās meklēt ceļu uz iekšieni, uz Tavas dvēseles pamatiem , kuros ir gudrība, ko tavā  dvēselē ielicis Dievs.

Kāpēc „Vārds un klusums”? Ikdienā mēs izrunājam daudz vārdus.  Vārdus mums ir devis Dievs, taču izvēle, kad runāt, kad klusēt paliek mūsu. Vārdi, kas teikti vai rakstīti no sirds, vēlas vest pāri vārdiem – Dieva noslēpumā. Katram šādam vārdam skan līdzi Dieva noslēpums. Dievs pats sevi izteic vārdā: „Iesākumā bija Vārds, un Vārds bija pie Dieva, un Vārds bija Dievs. „ (Jņ.1:1). Mūsdienās tiek radīts pārāk daudz tukšu vārdu. Mēs aicināsim satikties ar Vārdiem, kurus Dievs runā Tavai sirdij. Klusums aicina klausīties Vārdos, kurus runā Dievs.

Rekolekciju laikā Tev būs iespēja vingrināties runāt, meklējot vārdus, kas runā uz sirdi. Tev būs iespēja ieklausīties Dieva Vārdā, izdzīvot to ar visu savu ķermeni ar visām maņām. Tu tiksi ielūgts patiesā klusumā, kurā paliek tikai divi vārdi – Dievs Tēvs.

Ieklausoties Tavās vēlmēs esam sagatavojuši īpašu garīgās atjaunošanās programmu, kurā būs iespēja gan izrunāties un būt sadraudzībā, gan nošķirt sevi Dievam un Dieva Vārdam. Rekolekcijas sāksies sestdienas vakarā ar sadraudzību un pieredzes stāstiem no Jūsu kalpošanas vai ikdienā svarīgo. Sestdienas noslēgumā līdz ar lūgšanu iesāksies Klusuma laiks, kad sagatavosim sevi svētdienai.  Svētdien visu dienu pavadīsim Dieva Vārda apcerē, ko vadīsim izmantojot dažādus „Vārda un Klusuma vingrinājumus”. Tā būs citāda kopā būšana un pilnīga klātbūtne Dievā.

Atsauksmes no dalībniekiem

Kristīne: “Tas bija īpašs, vērtīgs laiks. Pabiju drošajā vietā, kur neviens un nekas nestāvēja starp mani un Dievu.”

Zanda: “Tās man bija ļoti skaistas brivdienas, kuras atceroties pārņem liels prieks. Pasākums bija ļoti pārdomāts un lieliski noorganizēts! Man patika pilnīgi viss. Bet pats svētīgākais bija klusumā pavadītais laiks, caur ko es nonācu pie neskaitāmām būtiskām atziņām, bet pāri visam – rekolekcijas ļāva bagātīgi nolīt Dieva Svētajam Garam pār mums visiem!”

Jolanta: “Paldies par brīnišķīgo lidojumu kopā ar Dievu!”

Regīna: ” Kā pateicību par rekolekcijām uzrakstīju dzejoli,kurš bija Dieva atsūtīts. Un esmu pārliecināta,ka tur nav liekvārdības, bet strāvo milzīgs paldies pilnīgi visiem, kas kalpoja un bija tur!”

Kad zvaigznes kļūst nespodras…
Jāiet pajautāt tām,
Kas noticis.
Nebaidies ceļa, nebaidies aukstuma…
Vienkārši ej…
Ceļā būs smiltis,
Tās mīci no visas sirds,
Pasmaidi par tām.
Izveido krūku, ja slāpst.
Un paļāvībā
Ļauj uguns mēlēm to apmīļot.
Pacel acis un redzi-
Zvaigznes mirdz!

 

Informācija

Sākas:
26/05/2018 @ 17:00
Beidzas:
27/05/2018 @ 18:00
Ziedojums:
EUR30
Event Category:

Vieta

Sv.Jāzepa klosteris Drustu iela 36a
Rīga,
+ Google Map
Weblapa: http://www.betanija-op.lv/?id=269