Laika prognoze

Laika prognoze

Laika prognoze

Bībeles lasījums /Lūkas 12, 54–59/

54 Un viņš sacīja ļaužu pūlim: “Kad jūs rietumos redzat paceļamies mākoni, jūs tūlīt sakāt: lietus tuvojas, – un tā notiek. 55 Kad pūš dienvidvējš, jūs sakāt: būs karstums, – un tā notiek. 56 Liekuļi! Zemes un debess izskatu jūs protat pazīt, bet kādēļ jūs nepazīstat šo laiku? 57 Kādēļ jūs paši no sevis neizšķirat, kas ir taisnīgi? 58 Kad tu ar savu pretinieku ej pie pārvaldnieka, centies vēl ceļā ar to izlīgt, lai viņš tevi nevelk pie tiesneša un lai tiesnesis nenodod tevi uzraugam un uzraugs tevi neiemet cietumā. 59 Es tev saku: tu no turienes neiziesi, līdz nebūsi nomaksājis pēdējo grasi.”

Bībeles pārdomas

“Tie, kuri turpina runāt par sauli, kamēr paši staigā zem debesīm, kas apmākušās, ir cerības vēstneši, sava laikmeta patiesie svētie.” (Henrijs J. Nouvens)

„Un tagad, laika prognoze!” Visi klausās, kā tad rīt būs. Un atkarībā no tā domā, ko darīsim rīt. Laika apstākļi mums šķiet šausmīgi svarīgi. Cilvēki visos gadsimtos ir ielikuši pūles, interpretējot dabas zīmes, lai prognozētu laiku. Bet, kas ir nodarbojies ar garīgu laiku prognozi?

Jēzus, runājot ar lielu pūli (12,1) saka, ka tas viss ir veltīgi (56.p.). Šie cilvēki dzīvo vienā no pasaules vēstures visnozīmīgākajiem laika posmiem, bet nespēj to aptvert. Meteoroloģiskam laikam nav nekādas nozīmes – bet tieši ar to viņi aizrāvās. Ja viņi spētu to saprast, tad arī zinātu, ka tagad nav laika iet tiesāties par savu taisnību (58.-59.p.). Labāk ir salīgt mieru un domāt par citu tiesas dienu, kad paši stāvēs Dieva priekšā un atbildēs par savu dzīvi.

Vērtīgāk ir ielikt pūles garīgā laika prognozēšanā. Jēzus drīz mirs – ko viņi darīs. Viņu pieņems kā Jūdu ķēniņu vai nē? Dieva Mesija izpildīs savu darbu, bet paši jūdi to neapzinās. Laika ziņas viņiem ir svarīgākas…

Šovakar pēc „Panorāmas” būtu jocīgi dzirdēt: „Un tagad garīgā laika prognoze.” Bet vai tas nav tas, kas mums ir jādzird? Nepieciešams palīdzēt sabiedrībai saprast laiku no Jēzus viedokļa – kurā garīga laika posmā dzīvojam. Cik ilgi vēl jāgaida līdz Kristus atkal atnākšanai? Vai redzam garīgu cīņu mūsu sabiedrībā? Vai karojam līdz ar Jēzu? Nu, jā, un mēs domājam par to, vai rīt būs saule vai lietus… Domājam par savu taisnību…

Padomā par laikmetu, kurā to dzīvo. Kāda būtu tava garīgā laika prognoze? Izejot no tās, kurās lietās tev būtu jāpieliek visvairāk pūļu?

 

 

Bībeles lasījums no “Bībele Jaunā Tulkojumā”, sadarbībā ar Latvijas Bībeles Biedrību un Olivetree.com.

Dalies: