Kā tas var būt?

Kā tas var būt?

Kā tas var būt?
Bībeles lasījums /Lūkas 8, 22–25/

Tad kādu dienu Jēzus un viņa mācekļi sēdās laivā, un viņš tiem sacīja: “Celsimies uz ezera otru krastu.” Un viņi cēlās pāri. Tiem braucot, viņš iemiga, un ezerā sacēlās liela vētra; viļņi gāzās laivā, un viņi bija briesmās; tie piegāja viņam klāt un modināja viņu: “Mācītāj, Mācītāj, mēs ejam bojā!” Piecēlies viņš apsauca vēju un bangojošos ūdeņus. Un tie norima, un iestājās klusums. Viņš tiem sacīja: “Kur ir jūsu ticība?” Pārbijušies tie brīnījās un cits citam jautāja: “Kas viņš tāds ir, ka pavēl pat vējiem un ūdeņiem un tie viņam paklausa?”

 

Bībeles pārdomas

Dieva lielums un varenība ir prātam neaptverama. Bet Viņš ir tavs Tēvs un tavs draugs.

Zvejniekiem brauciens ar laivu pāri ezeram bija pavisam ikdienišķa lieta. Ne jau tā kā mums, kas dzīvojam pilsētās un varbūt kādreiz izbraucam ar laivu pamakšķerēt vai vienreiz vasarā ar plostiem vai laivām nobraucam pa Gauju vai kādu citu upi. Mēs, protams, būtu ļoti izbijušies, ja Gaujā pēkšņi saceltos vētra, bet nekas traks jau tas nebūtu, jo šī nav nekāda platā upe un mēs ātri varētu piestāt malā, tiklīdz būtu pirmās vētras pazīmes.

Mācekļiem, kas kopā ar Jēzu laivā cēlās pāri ezeram, arī īpašas bailes droši vien nebija. Jo viņi, iespējams, jau ne vienu reizi vien bija piedzīvojuši vētru. Ģenecaretes ezers bija īpašs ar to, ka te pēkšņi sacēlās vētras, ko iepriekš nevarēja prognozēt. Iespējams, tādēļ, ka ezeram apkārt bija augsti kalni, vējš, strauji mainot virzienu, sacēla vētru. Ja mācekļi būtu paredzējuši šo dabas katastrofu, iespējams, viņi izvēlētos palikt malā. Bet nu ir par vēlu! Vētra ir trakāka kā jebkura pieredzētā, jo mācekļi, no kuriem daudzi bija zvejnieki, vairs nezina padomu. Viņi ir darījuši visu, kas šādā gadījumā jādara, bet laiva noteikti nogrims! Un Jēzus mierīgi guļ! Kā tas iespējams? Vai nu Viņš ir pārguris vai arī… Jēzus, norājis mācekļus, apsauc vētru, tā parādīdams, ka Viņš ir Kungs arī pār dabu. Un tad jau nav brīnums Viņa ciešais miegs. Viņam taču bija pilnīga drošības sajūta. Un tāda varbūt arī tiem, kas kopā ar Viņu, tikai grūti to apjaust. Kas šodien būtu mainījies?

Kā tevi iedrošina, ka Jēzus ir kopā ar tevi vienmēr un ka Viņš zina visu, kas ar tevi notiek? Kā ir ar tavu ticību tam?

 

Bībeles lasījums no “Bībele Jaunā Tulkojumā”, sadarbībā ar Latvijas Bībeles Biedrību un Olivetree.com.

 

 

Dalies: