Kā tas ir – būt Kristū?

Kā tas ir – būt Kristū?

Kā tas ir – būt Kristū?

/Efeziešiem 1,7–14/

7  Kristū mums ir izpirkšana caur viņa asinīm, pārkāpumu piedošana pēc Dieva bagātīgās žēlastības, 8 ko viņš mums dāsni dāvājis visā gudrībā un izpratnē. 9 Dievs mums darījis zināmu savas gribas noslēpumu – pēc savas labprātības, ko viņš jau iesākumā bija nolicis Kristū 10 kā nodomu laiku piepildījumam, – visu apvienot Kristū, gan to, kas debesīs, gan to, kas virs zemes. 11 Viņā arī mēs pēc Dieva sākotnējā nodoma kļuvām par īpašumu Dievam, kas visas lietas dara pēc savas gribas lēmuma, 12 lai mēs būtu viņa godības slava, mēs, kas jau iepriekš esam cerējuši uz Kristu. 13 Viņā jūs arī esat dzirdējuši patiesības vārdu, savas pestīšanas evaņģēliju, un viņā jūs, ticēdami šim evaņģēlijam, esat apzīmogoti ar apsolīto Svēto Garu, 14 kas ir ķīla tam, ka mēs saņemsim mantojumu un ka viņš mūs ir izpircis sev par īpašumu, lai mēs esam viņa godības slava.

Bībeles pārdomas

Kristus tevi pazīst, jo tu esi izredzēts jau kopš pasaules sākuma. Lai šī doma pavada tevi šodien.

Vairākās filmās ir tāds scenārijs – ir divi varoņi, labi draugi, kas kopā pavada bērnību un jaunību. Bet tad pēkšņi atklājas, ka viens no viņiem ir kāda bagātnieka, slavenības vai pat karaļa dēls. Un tad ir jautājums – kā tava izcelsme, ģimene ietekmēs to, kas tu esi bijis visu laiku. Kā mainīsies tavas attiecības ar draugu, kas nu ir uz pavisam cita sociālā stāvokļa, kā tu pats lietosi savu statusu.

Kaut kas līdzīgs ir ar tiem, kas ir Kristū. Ar pāriešanu Dieva bērna statusā caur Kristu mainās līdzšinējā dzīve. Kristus piedod grēkus, pilnībā šķīstīdams no tiem (7.p.), Viņš dod dziļu gudrību saprast garīgās lietas, ko iepriekš neesam sapratuši (8.p.) – ka viss reiz tiks apvienots zem Kristus (10.p.). Bez tam Dievs mūs kā savus bērnus ir iecēlis par mantiniekiem (11.p.). Ko tad īsti mēs mantosim un kā to varam zināt, ja juridiski nekāds dokuments netiek rakstīts? Dievs šo solījumu apzīmogo ar Svēto Garu, kas ir kā ķīla, kā atpazīšanas zīme. Un vai mantojums nav šeit minētā pestīšanas pilnība – nebeidzams svētums un laiks, ko pavadīsim kopā ar pašu visuma radītāju Dievu?

Būt Kristū ir būt tādā vidē, kur pār mums plūst nemitīga svētība – mēs esam apklāti, ietverti un aizsargāti ar Dieva mīlestību. Mēs esam bagāti ar visām svētībām un mums ir garantija mūžībai. Kristū mēs piedzīvojam piedošanas prieku un kļūstam piederīgi Dievam. Mēs zinām, ka esam drošās rokās, jo vienīgi Dievam ir plāns pasaules vēsturei, kas arī īstenosies. Mēs, kas esam noticējuši Kristum, esam iecelti jaunā ģimenē. Kā jaunais statuss izmainīs tavu ikdienu?

Kas tev traucē pilnīgi iesakņoties Dieva ģimenē? Lūdz spēku Dievam!

 

 

Bībeles lasījums no “Bībele Jaunā Tulkojumā”, sadarbībā ar Latvijas Bībeles Biedrību un Olivetree.com.

Dalies: