Kā labāk?

Kā labāk?

Kā labāk?

Bībeles lasījums /Lūkas 10, 38–42/

38  Tālāk iedami, viņi iegāja kādā ciemā. Kāda sieviete, vārdā Marta, uzņēma viņu savā namā. 39 Viņai bija māsa, vārdā Marija. Tā apsēdās pie Kunga kājām un klausījās viņa vārdos. 40 Bet Marta, nopūlējusies, daudz kalpodama, nostājās viņa priekšā un sacīja: “Kungs, vai tev nerūp, ka mana māsa ir pametusi mani vienu, lai es kalpotu? Saki taču viņai, lai viņa man palīdz!” 41 Kungs viņai atbildēja: “Marta, Marta, tu par daudz ko esi norūpējusies un satraukusies, 42 bet ir tikai viena lieta nepieciešama. Marija sev izvēlējusies labāko daļu, tā viņai netiks atņemta.”

Bībeles pārdomas

Kā pareizi nodzīvot dzīvi? Kāda rīcība katrā situācijā būtu vispareizākā? Pavaicā to Jēzum!

Kad atnāk ciemiņi, gribas atstāt vislabāko iespaidu par sevi un savu māju. Īpaši, ja viesis ir cilvēks, kuru mēs cienām. Ja ciemiņi atnāk negaidot, darba ir daudz vairāk, jo iepriekš nekas nav sagatavots. Tad bieži ir tā, ka ciemiņš tiek atstāts viens, bet saimnieki rosās virtuvē, ik pa brīdim ieskrienot istabā pie ciemiņa un pajautājot kādus jautājumus. Iedziļināties nav laika, jo tūlīt kaut kas vārīsies. Labi, ka tu mājās neesi viens. Kā Marija un Marta, jo viena māsa varēja saimniekot, bet otra būt pie viesa.

Tomēr Martai tas nepatīk. Iespējams, viņa arī gribēja klausīties Jēzus vārdos, bet saimnieces apziņa nepieļāva nekādas atlaides apkalpošanā. Rosoties virtuvē, Martu pārņem dusmas. Beidzot tās sakāpa tik lielas, ka Marta devās pie Jēzus sūdzēties. Neviens jau negrib ģimenes nesaskaņas rādīt citiem, īpaši jau godājamam viesim ne. Sarunu ar Jēzu Marta nesāk ar vārdiem, kas raksturotu viņas situāciju, piemēram, man ir grūti, nāciet man palīgā. Nē, viņa apsūdz māsu (40.p.). Viņa nerunā par sevi, bet par citiem. Tā arī mēs bieži darām, vai ne? Tā vietā, lai izteiktu, kā jūtamies, ko gaidām, uzreiz apsūdzam. Jēzus šoreiz nenostājas cietējas Martas pusē (41.-42.p.). Ar savu atbildi Viņš parāda, cik viegli, darot darbus, ir aizmirst svarīgāko, aizmirst, kāpēc mēs to darām. Svarīgs ir pats ciemiņš, nevis viņa apkalpošana. Svarīgas ir sarunas ar Jēzu, attiecības ar Viņu, nevis rūpīga darbošanās, lai Viņam patiktu.

Kā, kalpojot Jēzum, nepazaudēt attiecības ar Viņu? Kā vienmēr palikt Viņa klātbūtnē?

 

Bībeles lasījums no “Bībele Jaunā Tulkojumā”, sadarbībā ar Latvijas Bībeles Biedrību un Olivetree.com.

Dalies: